Úvodní stránka » ZÁKLADNÍ ŠKOLA » Potřebné pomůcky pro žáky 1. ročníku

 

Potřebné pomůcky pro žáky 1. ročníku

 

 

Rodiče pořídí:

 

Aktovku, pouzdro (pro 1.tř. je ideální jednopatrové), přezůvky, ručník, látkový ubrousek na svačinu, plastový hrníček na pití.

 

Dále do pouzdra: tužky č.1 (2ks), pastelky do pouzdra, ořezávátko se zásobníčkem

Zhruba od října budou děti potřebovat pero (plnící – bombičkové a  jednorázové tzv. Tornádo).

Obaly na sešity – volte raději pevné (velikost A4 a A5 – cca po 5 kusech, 1 obal A6 na deníček, další možné velikosti budou upřesněny.) Složku na sešity, pevnou folii A4 na vysvědčení ( stačí až v pololetí).

 

Do výtvarné výchovy:    skleničku nebo kalíšek na vodu, hadřík, zástěru ( nejlépe starou košili po tatínkovi apod.),    

 

Do tělesné výchovy : kraťasy, tričko, cvičky, ponožky ( do tělocvičny)

                               tepláková souprava, tenisky (na hřiště)

 

Do družiny :   tepláky nebo jiné pohodlné oblečení a obuv (jen se světlou podrážkou) na hraní venku i v družině, odpolední        svačinku a pití                                 

 

Každoroční dotace na vybavení žáků 1. ročníku z MŠMT    BYLY ZASTAVENY.   Škola přispívá z vlastního rozpočtu tzv. balíčkem pro prvňáčky v částce 200,- Kč na žáka 1. ročníku.


 

Vzhledem k tomu, že je vhodnější, aby děti měly vybavení stejné a škola nakupuje s množstevní slevou, je lépe, když škola nakoupí potřebné vybavení společně a rodiče dodatečně uhradí .

 

Samozřejmě s poskytnutým  souhlasem . 

Výtvarné potřeby, které budou děti potřebovat:

 

Kufřík na výtvarné potřeby, voskovky, progressa, lepidlo –váleček tuhý, lepidlo Herkules, malé nůžky, silnou trojhrannou tužku č.1,  fólie A5,  trojhranné tužky č. 1 a 2, měkkou gumu,  pastelky, štětec kulatý č.8 a plochý č. 12,  plastelínu, vodovky, , dvojstranné tužky (červeno-modré), tempery.

 

Samozřejmě  i  všechny pracovní sešity  i učebnice/ seznámí vás s tím učitelka 1. Třídy/

Dále škola společně pořizuje pro všechny žáky školy:  barevné papíry, náčrtníky, výkresy A4, výkresy A5, sešity, balící papír, papíry ke kopírování, na tyto věci rodiče přispívají paušální částkou. Pro první ročník je tato částka stanovena na 150,- Kč ( bude vybráno až v září)

**  tužky a pastelky  je vhodné pořizovat trojhranné, napomáhají ke správnému úchopu pera